Vodoměrné latě

Vodoměrné latě (limnigrafické) jsou i přes častý výskyt a relativní jednoduchost měřidla, poměrně neznámým zařízením. Jsou určené převážně pro sledování stavu úrovně vodní hladiny, také sněhové pokrývky a sypkých materiálů.

Uplatnění vodoměrných latí

Montáž se provádí na navigace, mostních pilířích i sloupech samostatně umístěných ve vodním toku a požerácích chovných rybníků (hladinové latě).

Provedení vodoměrných latí

Funkční část čtení se stupnicí může být v provedení kolmém i šikmém, s umístněním značek i popisu. Tyto značky umožňují zajistit návaznost měření na regionální systém bezpečnostního protipovodňového systému. Vysoká užitná hodnota spočívá v povrchové vrstvě, která je zhotovená průhledné UV odolné vrstvě, ta kryje bílou a probarvenou stupnici, která je také UV odolná a vzdoruje úspěšně nepříznivým povětrnostním podmínkám. Lesklá povrchová vrstva se velmi dobře udržuje - pokud je to vůbec nutné.

Sortiment čtení je velmi široký

  • Latě v sílách 28 mm používají se do chráničky na tekoucích vodách.
  • Síla 3,5 mm se připevňuji na rovný povrch.
  • Síla 5,00 mm je samonosná lať na nerovný povrch z návodní strany je nutné zaslepit otvory.

Podívejte se na náš aktuální ceník zde.

Jestliže si zákazník nemůže vybrat z našeho sortimentu, předloží vlastní návrh čtení latě i s vlastním logem (zdarma). Množstevní slevy vyčíslíme v rámci zpracované poptávky, zašleme vzorek materiálu na požádání a předložíme certifikáty na odolnost proti UV záření a použití pro potravinářské účely.

Součástí nabídky latí je nákres, který se může v průběhu doplňovat a upravovat až po předložení závazné objednávky.

Latě expedujeme prostřednictvím České pošty či PPL, a to po celé Evropě do délky latí 2,5 m. Úhrada se realizuje fakturou, splatnou dle předpisu na faktuře.

Výroba vodoměrných latí je nosným programem firmy RIGEL. Působíme v sortimentu zpracování skelných laminátů z nenasycené polyesterové pryskyřice a epoxidů. Zaměřujeme se na malosériovou výrobu, kde využíváme nejmodernější materiály a technologii výroby, kterou stále zdokonalujeme.